Bez wątpienia sposobów inwestowania w srebro jest co najmniej kilka, dlatego warto przyjrzeć się tym najbardziej dochodowym. Według mnie, sztabki, monety bulionowe i medaliony to bardzo rozsądny wybór inwestycji w srebro.
Najczęstsze formy
Sztabki posiadają z reguły próbę srebra co najmniej 99,5 %, z kolei monety i medaliony mogą zawierać mniej srebra, jednak uosabiają również bardzo szeroko pojętą wartość numizmatyczną. Monety dodatkowo są bite przez mennice państwowe, pomimo tego, że mają czasami określony nominał, nie są jednak środkiem płatniczym. Gdy inwestujmy pieniądze w fizyczny metal to wchodzimy zdecydowanie w posiadanie realnego bogactwa. W Polsce srebro w postaci fizycznej możemy kupić na przykład w Mennicy Polskiej, Narodowym Banku Polskim, do tego w niektórych bankach komercyjnych oraz sklepach specjalistycznych. Transakcja takiego zakupu podlega jednak w Polsce opodatkowaniu podatkiem VAT. Usługi pośrednictwa sprzedaży prowadzą także licencjonowani dilerzy metali szlachetnych.
Złoto bez wątpienia jest przewartościowane, a srebro czeka duża i długa kariera, te słowa coraz częściej możemy usłyszeć z ust różnego typy analityków na rynku. Do takich jednak prognoz należy podchodzić niebywale ostrożnie, jednak faktem jest, że srebro jest niedoszacowane, a jego wartość względem złota, rekordowo niska. Jeśli więc chcemy to wykorzystać, warto abyśmy zainteresowali się inwestycją w srebrne monety. To właśnie w nich możemy kupić srebro relatywnie najtaniej, a jak do tego pokazują ostatnie 2 lata, mimo że na rynku wiele monet potaniało, to na srebrnych monetach cały czas można zarabiać.
Wśród srebrnych monet inwestycyjnych znajduje się wiele monet mających swoje odpowiedniki w złocie jak na przykład Wiedeńscy Filharmonicy, czy Kanadyjski Liść Klonowy. Monety tego typu są produkowane z najwyższą pieczołowitością przez renomowane mennice takie jak Royal Canadian Mint czy Perth Mint.