Inwestycja w srebro jest stosunkowo łatwa ze względu na to, że cena uncji nie jest wysoka. Jak wiemy znacznie łatwiej dokonać inwestycji w srebro niż w złoto. Moneta ze złota o masie na przykład jednej uncji kosztuje dziś jakieś 4600 złotych, podczas gdy moneta ze srebra o takiej samej masie około 160-170 złotych. Jest to bardzo duża różnica, wobec czego na taki zakup może sobie pozwolić większość potencjalnych inwestorów.
Najprościej jest jednak kupić srebro w sklepie numizmatycznym albo w mennicy srebrne sztabki i monety. Sztabki są nieco tańsze bo są nieobrobione a monety droższe bo oprócz tego mają wartość numizmatyczną. Jeśli jednak mamy problem z przechowywaniem srebra fizycznego, to możemy także kupić certyfikaty, czyli papiery wartościowe, które świadczą o tym, że dane srebro zakupiliśmy. Możemy sobie także kupić jednostki uczestnictwa w funduszach, które dodatkowo inwestują w srebro. Fundusze takie robią to grając na kontraktach terminowych opartych na srebrze, kupując akcje kopalń, albo kupując i przechowując srebro fizyczne. ( Zobacz jak wygląda żwir pokopalniany )
Dla wytrawnych graczy pozostaje jeszcze możliwość samodzielnego grania na kontraktach terminowych, co jest również bardzo dochodowe. Warto jednak pamiętać, że przy zakupie srebra zapłacimy 23-procentowy podatek VAT, czego nie ma przy złocie, bo jest ono traktowane jako waluta. Ponadto do tego dochodzą również marże sklepów o wysokości około 8-10 procent, dlatego zakup srebra to raczej nie krótkoterminowa a długoterminowa inwestycja, warto sobie to uświadomić. Żeby taka inwestycja się opłaciła, srebro musi zdrożeć co najmniej kilkanaście procent, co jest oczywiście jak najbardziej możliwe, jednak w długim okresie zdecydowanie. Chociaż za jedną uncję złota możemy sobie spokojnie kupić 50-calowy telewizor, to za uncję srebra zaledwie obiad w restauracji dla dwóch osób.