Jak bezpiecznie zarabiać 20% rocznie

20procentNa pewno wielu z Was szuka odpowiedzi na to pytanie. Ja trzy lata temu również głowiłem się nad możliwością dość przyzwoitego zarobku, połączonego z relatywnie wysokim bezpieczeństwem (można się ubezpieczyć) – i po trzech latach testów muszę powiedzieć, że znalazłem swojego inwestycyjnego „gralla”.

Jeśli, jesteś moim stałym czytelnikiem to wiesz, że od początku istnienia tego bloga inwestuje w pożyczki społecznościowe za pośrednictwem systemu kokos. To już trzeci rok, odkąd regularnie inwestuje, zamieszczam sprawozdania ze wszystkich moich transakcji oraz piszę wskazówki dla osób zainteresowanych inwestowaniem.

Plusy inwestycji w pożyczki

Mała bariera wejścia

Możesz inwestować w pożyczki już od 50-ciu złotych. Dzięki temu nawet osoby z bardzo małym kapitałem mogą zaczynać przygodę z inwestowaniem.

Świetna metoda dla systematycznego oszczędzania

Dzięki temu, że co miesiąc będziesz oszczędzał i inwestował na kokosie – szybciej pomnożysz swoje oszczędności, a jednocześnie zminimalizujesz ryzyko straty. Im więcej aukcji – tym mniejsze prawdopodobieństwo ogólnej straty – kłania się tutaj zwykła matematyka – ja właśnie taką drogę wybrałem i zaczynając od 700 złotych zgromadziłem już w tej chwili prawie 20 tysięcy, które co miesiąc zapewniają mi jakieś 300-400 złotych zysku.

Minusy inwestycji w pożyczki

Stosunkowo mały rynek

Jeśli masz załóżmy 50 tysięcy i chciałbyś je zainwestować w pożyczki, to może Ci być trudno z uwagi na mało ciekawych aukcji. Najgorsze co możesz zrobić to inwestować duże kwoty z pojedyncze aukcje, ponieważ to najczęściej skończy się windykacją i bolesną stratą. Chyba że masz doświadczenie w windykacji – wtedy ok, ja po prostu w tej materii nie mam doświadczenia i uważam to za zbyt czasochłonne.

Ja obracam na Kokosie w tej chwili około 20-oma tysiącami i nie czuje potrzeby wrzucać więcej, ponieważ coraz trudniej jest mi ustrzelić ciekawą aukcje i pieniądze leżą na subkoncie czekając na okazje.

20 procent ładnie brzmi ale pewnie ściemniasz!

W artykule znajdziesz linki do dokumentu, w którym wymienione są wszystkie aukcje w jakie inwestowałem. Znajdziesz link do serwisu gdzie szczegółowo poznasz moje zwroty z inwestycji oraz zarobki – to już trzeci rok jak inwestuje w pożyczki – to nie kłamstwo – to fakty.

Chcesz zacząć inwestować?

Jeśli chciałbyś zacząć inwestować to świetnie trafiłeś. Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami jakie umieściłem na temat inwestycji w pożyczki. Skorzystaj z mojego ponad trzy-letniego doświadczenia i zacznij zarabiać, albo oszczędzać poprzez regularne inwestowanie.

Też możesz zacząć zarabiać!

A jeśli i Ty chcesz zacząć inwestować na kokosie i zarabiać tak jak ja możesz zarejestrować się tutaj – to nic nie kosztuje.

Zapoznaj się dodatkowo z tymi temetami aby poznać moją technikę inwestycyjną oraz metody, które mogę Ci pomóc zminimalizować ryzyko straty i tak jak mnie pozwolą osiągać ponad 20 procent zysku w skali roku.
Kryteria inwestycji na kokosie – jak wybrać dobrego PB
Jak skutecznie sprzedać dług?
Jak wybrać dobrego pożyczkobiorcę?
Jak skutecznie ograniczyć ryzyko inwestycji?

Zobacz szczegółowo w jakie aukcje inwestuje

W zakładce inwestycje kokos uaktualniona tabelka z wszystkimi moich aukcjami. Możesz zobaczyć jakie moje aukcje przeszły do windykacji i na podstawie tych obserwacji wyciągnij wnioski, aby samemu nie robić takich błędów.