Wymień online, wypłać w oddziale – poznaj nowoczesne rozwiązania e-kantorów

Na polskim rynku działa już ponad 50 kantorów internetowych. Różnic między nimi jest wiele, zwłaszcza gdy mowa o rozwiązaniach, z których mogą skorzystać klienci. Czy wiesz, że w niektórych kantorach wymienisz walutę online, a następnie odbierzesz w dogodnej lokalizacji?

Rozwiązania kantorów internetowych

exchangeGłównymi powodami, dla których kantory internetowe wdrażają nowoczesne rozwiązania, jest chęć pozyskania nowych klientów i zapewnienia im komfortu przeprowadzania transakcji. Korzystanie z e-kantorów jest dziś bardzo intuicyjne i bezpieczne. Właściciele kantorów internetowych przykładają bardzo dużą uwagę do bezpieczeństwa, dlatego też użytkownicy często spotykają się z zabezpieczeniami podobnymi do tych, z których korzystają banki.

Nowoczesne rozwiązania proponowane przez kantory internetowe nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii bezpieczeństwa. Nie odpowiada Ci aktualny kurs korony czeskiej, a nie masz czasu, aby na bieżąco monitorować zmiany? Nic prostszego – w Rkantor.com możesz skorzystać z alertu kursowego. Wystarczy, że ustawisz przypomnienie, a w momencie, gdy kurs osiągnie wskazaną przez Ciebie wartość, otrzymasz SMS-a.

Środki wypłacisz w bankomacie lub oddziale banku

Potrzebne są Ci środki w euro, ale nie masz konta walutowego? Po zakupie waluty możesz ją wypłacić w jednym z 6500 bankomatów należących do sieci Euronet. Takie rozwiązanie dla osób, które preferują gotówkę, przygotował wspomniany Rkantor.com. Z bankomatów Euronet wypłacisz również środki w złotówkach. Transakcje są odpłatne – ich koszt wynosi 5 zł przy wypłacie środków w PLN i 2,5 euro przy wypłacie środków w EUR.

Dotychczas korzystałeś z kantoru w Kielcach, ale kuszą Cię atrakcyjniejsze kursy oferowane przez kantory internetowe? Rkantor.com także przygotował ciekawe rozwiązanie – walutę możesz zakupić przez internet, a następnie odebrać ją w jednym z oddziałów Raiffeisen Polbank. Wystarczy, że po zalogowaniu się do konta i przeprowadzeniu transakcji wybierzesz opcję „Wypłata w oddziale”. Usługa jest bezpłatna i dostępna dla 8 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, DKK, NOK i SEK.